Informatii

 

      TRANSPORTUL SI LIVRAREA PRODUSELOR

 

     Deindata ce comanda primita din partea dvs,pe site-ul www.optolegmag.ro este confirmata,echipa noastra din cadrul departamentului de distributie,va prelua comanda si va aranja produsele dvs in vederea trimiterii catre curierul agreat de catre dvs in vederea livrarii produselor, la adresa indicata de catre beneficiar,asa cum a fost mentionata in momentul plasarii comenzii catre noi.

   Etapele in vederea pregatirii coletului si livrarea acestuia catre beneficiar sunt urmatoarele:

  • Identificarea produsului comandat in baza codului de produs ales de catre dvs

  • Verificarea cantitatilor in functie de numarul de produse comandate

  • Ambalarea produselor in ambalaje care confera o protectie speciala in vederea evitarii deteriorarii acestora pe perioada transportului

  • Notificarea curierului in vederea ridicarii coletului din cadrul depozitului nostru

  • Predarea coletului catre curier si transmiterea AWB ului catre dvs(AWB=un numar generat de catre curier prin care dvs puteti verifica online,pe situl curierului, stadiul livrarii coletului,locatia unde se afla si timpul estimativ de livrare la adresa beneficiarului)

  • Receptia finala,de catre beneficiar si plata ramburs a produselor,in cazul in care s-a ales ca modalitate de plata ,”Plata Ramburs” de catre dvs.

     Mentionam ca timpul de procesare si livrare a produselor este de la 12 ore pana la 72 ore,in functie de stocul disponibil in momentul plasarii comenzii. Pentru a evita eventualele neplaceri in livrarea comenzilor,echipa OptoLedMag a luat decizia de a nu se putea comanda produse care nu se afla in stoc.

     De asemenea va rugam sa retineti faptul ca deterioarea coletului si a produselor aflate in interiorul acestuia,pe perioada transportului,intra EXCLUSIV IN SEAMA CURIERULUI,echipa noastra fiind absolvita de orice alta culpa sau vina datorata efectuarii unui transport defectuos.

   Echipa OptoLedMag doreste sa va aduca spre atentie,faptul ca,adresa de livrare,uneori,poate fi diferita fata de adresa de facturare,de aceea cerem in mod express sa completati toate datele din formularul pus la dispozitie pentru dvs,in momentul plasarii comenzii,pentru a evita eventualele nereguli in procesarea datelor de livrare si de facturare.

 In cazul in care,adresa de facturare si adresa de livrare nu este aceeasi,va rugam sa mentionati acest lucru,prin bifarea casutei unde se mentioneaza ca adresa de livrare nu este aceeasi cu adresa de facturare si sa completati datele necesare cu privire la adresa de livrare a produselor.

   Pentru aceeasi adresa de livrare si de facturare,datele se completeaza automat,in momentul in care completati datele de facturare

   In speranta ca eforturile depuse de catre echipa OptoLedMag,va vor multumi pe deplin,dorim sa va multumim pentru alegerea facuta si va asteptam in continuare,la cumparaturi,in cadrul magazinului nostru online www.optoledmag.ro

                                                                                                Cu deosebit respect,

                                                                                                        Echipa OptoLedMag

logo


Contact

contact@optoledmag.ro

office@optoledmag.ro

olm.vanzari@gmail.com

Pentru comenzi en gros si oferte speciale va rugam sa ne contactati prin intermediul adresei de e-mail.

Certificari